Letný tábor ŠKD SLNIEČKO - 11. ročník

Koniec školského roka 2014 /2015 priniesol deťom vytúžené prázdniny, bezstarostné chvíle oddychu a zábavy. Mnohé deti z ŠKD Slniečko strávili práve tieto prvé dni v našom letnom tábore, ktoré pre ne už veľa rokov pripravujú p. vychovávateľky. Na začiatku sa 45 detí rozdelilo do štyroch skupín: Rýchle šípy, Mimoni, Spongebobovia a Svorka vlkov, pokreslili si farebné tričká a vytvorili skupinové zástavy.

Svoje vedomosti o prírode ukázali deti počas lesnej hry pri turistike na Hrnčírovu horáreň.

Slnečné teplé dni využili na kúpanie a šantenie vo vode na modranskom kúpalisku a vo vodnom detskom svete v Piešťanoch a predtým si pozreli v Parku miniatúr v Podolí slovenské hrady a zámky.

Potešili sa filmovému predstaveniu v kine Hurá na futbal! a taktiež výletu loďou po Dunaji v našom hlavnom meste.

Celý deň strávili v prírode turistikou na Štúrovu lavičku a na modranskom ranči Pod Gaštankou.

Národovca Ľ. Štúra, ktorého meno nesie naša škola, si pripomenuli deti nielen na zrúcanine hradu Devín, ale aj hrovou formou pri vedomostnej hre v Múzeu Ľ. Štúra v Modre.

Veľa nových informácií získali deti v Detskom múzeu v Bratislave, rozprávali sa všetko o vode a živote na našej planéte Zem a vyskúšali si nielen šmykľavku v kontajneri, ale aj riadenie spracovania odpadkov. Detské srdiečka potešili hojdačky a  lezecké dráhy  v prírode na Železnej studničke a   preliezky, trampolíny a mnohé zábavné atrakcie v detskom centre v Bratislave.

Posledný rozlúčkový deň strávili deti na Ranči u Indiánky pri Malackách. Zajazdili si na koníkoch, čistili im srsť i kopytá a spoznávali život domácich zvierat na ranči- úspech mali najmä mačičky a psíci.

Súťažili ako Apači a Siuxovia v bojovej hre – strieľali šípky, triafali do terča ... Sladké odmeny, pamätné listy a darčeky na pamiatku deťom ešte dlho pripomenú bezstarostné chvíle strávené v našom letnom tábore ŠKD Slniečko.

FOTOALBUM TU