Letný tábor ŠKD Slniečko- 10. ročník

Denný LT prebiehal v prvý júlový týždeň pre 45 detí, ktorým p. vychovávateľky pripravili zaujímavý program plný výletov a veselých zážitkov. Deti sa podľa farebných a vlastnoručne kreslených tričiek rozdelili do skupín: oranžoví- Chipmankovia, žltí- Smajlíci, modrí- Mimoni a Tigričky, zelení- Šneci. Hoci nám počasie v pondelok neprialo, doobeda deti športovali a riešili prírodovedný kvíz. Poobede sa tešili do Bratislavy do kina na rozprávku Ako si vycvičiť draka.

V utorok už svietilo slniečko a dopoludnie na Železnej studničke bolo super- deti sa vyšantili v detskom raji plnom preliezačiek, šmykľaviek, hojdačiek, trampolín a lezeckých dráh. Po obede  a hľadaní sladkého pokladu v prírode si deti v Detskom múzeu pozreli zaujímavý svet rôznych kultúr a národov, cestovali cez bazár / skúšali si rôzne odevy /, školu /  riešili úlohy /, kuchyňu / skúšali recepty /, svätostánky / spoznávali náboženstvá / a divadlo / hrali tieňové divadlo /.

Streda sa začala športovo- pohybovými hrami a súťažami v telocvični ZŠ Vajanskáho školy, oddychom pri rozprávke Rodinka úžasných a dobrým obedom v našej ŠJ. Popoludnie strávili najskôr Chipmankovia a Smajlíci na plavárni v Pezinku a zábavnom centre Zahrajkovo, Mimoni, Tigričky a Šneci navštívili Policajnú školu v Pezinku- pozreli si výučbu policajtov, ukážky zatknutia páchateľov, na strelnici si pozreli rôzne druhy zbraní a v telocvični si vyskúšali boxovanie s boxerskými rukavicami. Nakoniec sa deti vyšantili na plavárni.

V štvrtok  na výlete v Bojne, na Ranči pod Babicou, deti obdivovali a fotili si zvieratá v minizoo, povozili sa na koni, využili všetky atrakcie na ihrisku a svoj voľný čas strávili v krásnom prírodnom prostredí.

V piatok bol ukončený LT ŠKD Slniečko na modranskom kúpalisku, kde sa deti mohli celý deň kúpať a šantiť vo vode, hrať a športovať, aj zamaškrtiť si v bufete. Po záverečnom vyhodnotení dostali deti v jednotlivých skupinách diplomy, sladké odmeny a odmeny na pamiatku.